Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Paczkomaty 24/7

PACZKOMATY 24/7 Czym zajmuje się InPost?

Firma InPost to lider w oferowaniu nowoczesnych usług logistycznych i pierwsza firma w Polsce, która stworzyła sieć automatów Paczkomat® - samoobsługowych punktów nadania i odbioru paczek, czynnych 24/7. Dzięki innowacyjnej technologii, umożliwiliśmy odbiór przesyłek wygodniej, taniej i z korzyścią dla środowiska.

Co to jest Paczkomat InPost?

Paczkomat InPost to system skrytek pocztowych, służący do odbierania paczek 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu - wygodnie, po drodze, w dogodnym dla Ciebie czasie.

Gdzie znajdę Paczkomat InPost?

Paczkomaty zwykle zlokalizowane są w łatwo dostępnych miejscach: przy sklepach i stacjach benzynowych. Pełną listę aktualnie działających Paczkomatów możesz znaleźć na stronie www.inpost.pl

Skąd będę wiedział, że moja paczka jest już w Paczkomacie InPost?

Informację o dostarczeniu przesyłki otrzymujesz e-mailem i SMS-em. W momencie włożenia paczki do Paczkomatu przez kuriera InPost, system informatyczny wyśle Ci powiadomienie SMS-em i e-mailem z informacją, że paczka oczekuje na odbiór. Informacja zawierać będzie numer przesyłki, numer Paczkomatu InPost, adres paczkomatu oraz kod odbioru potrzebny do odebrania paczki.

Jak odebrać przesyłkę w Paczkomacie InPost?

Podejdź do Paczkomatu i zeskanuj kod QR, przesłany w wiadomości lub w aplikacji. Wystarczy, że wybierzesz opcję Odbierz paczkę i przyłożysz otrzymany kod QR do czytnika. Paczkę możesz odebrać również podając na ekranie swój numer telefonu oraz kod odbioru (6 cyfr), zamieszczony w wiadomości/powiadomieniu. Masz 48 godzin na odebranie przesyłki w paczkomacie. W standardowych warunkach, po tym okresie przesyłkę przez kolejnych 3 dni będziesz mógł odebrać w Oddziale InPost. Jeśli paczka nie zostanie odebrana w ciągu 3 dni, będzie zwrócona do nadawcy na jego koszt. Więcej informacji jak odebrać lub wysłać przesyłkę przy pomocy Paczkomatu znajdziesz na stronie: www.inpost.pl

pixel